نویسندگی

چگونه یک کتاب بنویسیم؟ | چگونه یک نویسنده خوب و عالی یک کتاب شویم؟

چگونه یک کتاب بنویسیم؟ نوشتن بسیار سخت است؟ نویسنده شدن کار بسیار سختی نیست.برخی از افراد به این فکر می کنندکه نویسنده شدن نویسندگی و چاپ کردن بسیار کار سخت و فوق تخصصی می باشد.باید گفت که در برخی زمینه نیاز به تخصص است.

برخی افراد با تصور اینکه کتاب نوشتن صرفا باید تخصصی باشد از نوشتن از صرف نظر می کنند.هر فردی می تواند گفته های خود یا اتفاقات رخ داده زندگی خود را بر روی کاغذ پیاده کند. برخی نیز مهارت هایی که در زندگی کسب کرده اند از مهارت های ساده تا مهارت های حرفه ای را در کاغذ پیاده می کنند. می توان گفت که هر کسی میتواند دست به قلم شود و آثار خود را منتشر کند.

چرا نیاز به تخصص در برخی زمینه ها می باشد؟

برخی از داستان ها برای آنکه بتواند مخاطب خود را جذب کند نیاز به آن است که نویسنده داری تجاربی باشد. این تجارب به نویسنده کمک خواهد کرد که داستان خود را با قلمی شیوا و جذاب تر بنویسد.

چگونه یک کتاب بنویسیم و چاپ کنیم؟

داشتن هدف و ارائه مطالب مهم ار مهمترین نکات نوشتن کتاب و چاپ کردن آن می باشد. هیچ یک از نویسندگان مطرح دنیا از اولین روز شروع کار خود بهترین نبودند.هر یک از آنها بارها شکست را تجربه کردند اما از تصمیم خود دست نکشیده اند و امید خود را از دست ندادند.اگر بار اول شکست خوردید امید خود را از دست ندهید و دوباره امتحان کنید.

اولین مرحله: هدف از نگارش را مشخص کنیم

اول هدف خود را از نگارش مشخص کنید.یک کتاب می تواند حاصل اعتقادات،تحقیق ها و فکرهای نویسند باشد و یا می تواند از نوع جمع آوری و یا ترجمه باشد.در این نوع از این کتاب ها اغلب مترجم کتاب دیگر نویسنده های مطرح را گرفته و به زبان محلی خود یا زبان رایج کشور خود ترجمه می کند.

باید دقت شود که هنگام ترجمه کردن از کلمات درست استفاده شود. در برخی کتاب ها مشاهده شده است که برخی مترجم ها از کلماتی نادرست برای ترجمه استفاده کرده اند.این امر گاها باعث می گردد که خواننده از کتابی که نویسنده آنرا خلق کرده رضایت کافی را نداشته باشد.گاها این اتفاق باعث می گردد که خوانند دیگر آثار نویسنده را دنبال نکند.

دومین مرحله:تالیف کتاب

نویسنده باید در این مرحله براساس هدفی که برای خود مشخص کرده است نگارش کتاب را انجام دهد.

سومین مرحله:ویراستاری کتاب

دیگر دلایلی که باعث می شود که بسیاری از خلق کننده های کتاب، مطالب خود را منتشر نکنند داشتن ترس از نادرست بودن مطالب است.علاوه بر این باید در این مرحله توجه شود که نوشته های خود را حتما بازبینی انجام شود.زیرا ممکن است مشکلاتی از قبیل غلط املائی و عدم رعایت قوائد نگارشی در متن خود مشاهده کنید.کتابهای ارزشمند بسیاری در زمینه ویراستاری ادبی و نگارشی ارائه شده است.

نویسندگان محترم با مطالعه آنها می توانند بسیاری از خطاهای ادبی و دستوری و نگارشی متن خود را اصلاح نمایند. بدین طریق، هزینههای چاپ کتاب خود را کاهش دهند. البته در صورت وجود مشکلات ویرایشی در کتاب جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت، زیرا دلیل چاپ دوم، سوم  و چاپهای بعدی کتاب با ویرایش جدید، رفع ایرادات کتاب و ارتقای مطالب میباشد که امری مرسوم در چاپ و نشر است و به هیچ عنوان نشان دهنده نقص کتاب و یا کوتاهی مولف نمیباشد.

تهیه شده توسط سایت LrBook
اگه دوست داشتی یه چایی به ما بده 🙂 (حمایت از اِل آر بوک)


یه چایی مهمونم کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا