نویسندگی

نوشتن را شروع کنیم|چگونه به نویسنده بهتری تبدیل بشیم؟|چگونه نویسندگی را شروع کنیم؟

نوشتن یک متن باید نکاتی را در آن رعایت کنیم.در این مطلب قصد داریم به معرفی و برسی ای نکات بپردازیم.

اولین نکته ای که باید رعایت شود این است که چیزی را بنویسید که خودتان بهش علاقه داشته باشید.تمام کاری که باید کرد این است که چیزی را بنویسید که خودتان هم علاقمنده به خواندنش باشید. به گونه ای که خود از نوشته خود لذت ببرید. دلیلی که این گونه نوشتن بسیار کارآمد است این است که خیلی از ماها وقت خود را صرف این می کنیم که چه چیزی بنویسیم.یا وقت خود را صرف فکر کردن به این میکنم که دیگر نویسنده ها یا دیگر افراد چه فکری نسبت به نوشته ما دارند.
یا ممکن است در مورد اینکه خواننده یا دیگر افراد از نوشته ما خوششان بیاید یا خیر وسواس به خرج میدهیم. با این تفکر باعث می گردد که ما نوشته خود را بر اساس تفکر خواننده و یا وسواسی بنویسیم.ایم کار باعث می گردد که بعد از مدتی نویسندگی نسبت به نوشته خود دلسرد شویم.گاها این امر نیز باعث می شود که اشتیاق خود را برای ادامه دادن نوشته از دست بدهیم.
زمانی که اشتیاق خود را برای نوشتن از دست دهیم رفته رفته نوشته ها شکلی به خود میگیرند.باعث می شود که نوشته شکل مناسبی به خود نگیرند و ما از نوشته خود لذت نبریم.
زمانی که این اتفاق رخ دهد ما نوشته ی خود را آن گونه که باید بنویسیم نمی نویسیم.به همین دلیل است که وقتی چیزی را که دوست داری مینوسی و میخوانی.داشتن اشتیاق و انگیزه نوشتن را همراهی می کند و نوشته نتیجه مطلوب را خواهد داشت. این کتاب،کتابی است که خود از خواندن آن لذت می برید.
در اطراف ما بسیار افرادی هستند که ممکن است با ما هم فکر باشند. پس نوشته ای که ما می نویسیم اگرخودمان خوشمان بیاید بدین معنا است که دیگران نیز خوششان می آید. در واقع ما داریم برای خود می نویسیم اما افراد بسیاری از آن خوششان می آید.

تهیه شده توسط نویسنده سایت ال آر بوک

اگه دوست داشتی یه چایی به ما بده 🙂 (حمایت از اِل آر بوک)


یه چایی مهمونم کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا