روانشناسیمعرفی کتاب

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم | پونه مقیمی

کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی ،یک کتاب با مضمون روانشناسی/روانکاوی است.محتوای کتاب نیز همانند اسمش از تکه‌هایی کوتاه و منسجم و دلنشین تشکیل شده است.جملات ساده و کوتاهی که مخاطب را شیفته خود می‌سازد. تکه‌هایی که با در کنار‌هم قرار گرفتنشان یک کتاب کامل را تشکیل می‌دهند.

همچنین خانم پونه مقیمی گفته است که این کتاب برای کسانی‌ست که می‌خواهند با تعمق بیشتری به دنیای درونی خود نزدیک شوند و با بخش‌های ناشناخته‌ی روانشان آشنا شوند .این یک آشنایی و آگاهی است و حکم درمان را ندارد اما درصورت تمایل فرد می‌تواند با آگاهی که پیدا کرده مسائل را با کمک یک متخصص حل و درمان کند.

کتاب “تکه هایی از یک کل منسجم ” چه چیزی برای گفتن دارد؟

این کتاب نگاهی به مفهوم زندگی و واقعیت‌های زندگی دارد.نویسنده در این بخش سعی دارد به ما بگوید که زندگی، بی‌تفاوت‌ترین جریانی است که درحال تجربه‌اش هستیم و همواره با ما زاده می‌شود و وقتی میمیریم ما را ترک خواهد کرد. این انتخاب ماست که به این جریان و اتفاقاتش وصل شویم یا مدام در پی انکار آن باشیم.زیرا که زندگی بدون توجه به ما و اعمال ما،به جریان خود ادامه می‌دهد.

این کتاب دارای نکته‌های ظریفی است که به ما یاد می‌دهد که چطور در اتفاقات زندگی‌مان می‌توانیم برایشان معناهای جدیدی پیدا کنیم و اتفاقات را به‌ گونه‌ای جدید نگاه کنیم و با آن‌ها رو به رو شویم.

این کتاب لایه‌های عمیق درونی آدم را بررسی می‌کند و باعث به وجود آمدن تغییرات مثبت می‌شود، برای خوش‌تر اندیشیدن و خوش‌تر زندگی کردن.

این کتاب برای جوانانی که به تازگی وارد دنیای بزرگسالان شده‌اند میتواند برای آشنایی با دنیای درون و بیرونشان بی‌نهایت کمک کننده باشد. و ذهنشان را روشن‌تر و شفاف‌تر کند.با لحنی صمیمی و مهربانانه به‌گونه‌ای که انگار نویسنده در مقابلت نشسته است واقعیت‌ها را با لحنی خوشایند بیان می‌کند.

این کتاب به مخاطب پذیرش را یاد می‌دهد. پذیرش زندگی و جریان گذرا و پر فراز و نشیب زندگی را.جریانی از آدم‌ها،اتفاقات و رابطه ها.همچنین از رفتارهایی می‌گوید که به درک آدم‌های اطرافمان کمک می‌کند.

رابطه‌ها محل پذیرش و درک شدن است.از خودمان شروع کنیم

تکه هایی از یک کل منسجم فقط یک کتاب نیست ،بلکه می‌تواند درونش تکه تکه‌هایی از نیمه‌ی گمشده درون انسان باشد که تاکید بر آشتی و دوست داشتن خودمان دارد و یا مانند یک دایرة المعارف احساسی درباره‌ی هر احساس و رفتاری که انسان می‌تواند تجربه کند سخن گفته است .

این کتاب از زیباترین و مفیدترین کتاب‌هایی است که هر فرد باید در طول زندگی‌اش حتی یکبار آن را بخواند. و همچنین از قشنگ‌ترین و ارزشمندترین هدیه‌هایی که می‌توانید به یک دوست بدهید.

برشی از متن کتاب تکه هایی از یک کل منسجم:

شاید زندگی پیدا کردن بخش‌هایی از خودمان در تکه تکه‌هایی از یک کل منسجم است.پیدا کردنی که به اندازه یک عمر طول می‌کشد.

و تکه‌هایی که همه‌جا حضور دارند و فقط کافی است ما در مسیرشان قرار بگیریم،آن وقت اگر هشیار باشیم،شاید بخش‌هایی از خودمان را ببینیم.

بخش‌هایی از خودمان را در رابطه‌ها و در آدم‌هایی که تجربه می‌کنیم،در موقعیت‌هایی که قرار می‌گیریم،در فیلم‌هایی که می‌بینیم،در تاریخی که مرور می‌کنیم و حتی در کوچه‌ای که هیچ عابری ندارد و باد درخت‌هایش را بدون حضور تماشاچیان نوازش می‌کند.

شاید زندگی همین است.

باید بخشید. باید خودمان را برای تمام حماقت‌ها، انتخاب‌های تلخ و برای تمام بدی‌هایی که انجام داده‌ایم ببخشیم.

بخشش که آغاز شود، ادامه‌ی جاده دیده می‌شود. جاده‌ای که هنوز مسافرش هستیم و هنوز ادامه دارد.

بار گناه را که بر زمین بگذاریم، قدم‌هایمان سبک‌تر می‌شود.

مشخصات کتاب

  • نام کتاب:تکه هایی از یک کل منسجم
  • نویسنده:پونه مقیمی
  • تعداد صفحات:359
  • ناشر:بینش نو

 

*در صورت عدم رضایت صاحب اثر این مطلب پاک خواهد شد

تهیه شده توسط نویسنده سایت

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا